Okresní přebor - celovečerní film

11.09.2011 18:31
Absťák po Filmovém přeboru, fotbalovém seriálu televize Nova, který uchvátil diváky napříč generacemi, může jeho fanouškům zmírnit následující informace. Právě se totiž rozběhlo natáčení celovečerního filmu Okresní přebor s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka.
David Novotný alias Jarda Kužel v první natáčecí den filmu Okresní přebor (Lochovice, 10.8.2011) | foto: MediaPro Pictures / Bontonfilm
galerie Miroslav Krobot a režisér Prušinovský při prvním natáčecím dni filmu Okresní Režisér Jan Prušinovský s klapkou k filmu Okresní přebor (Lochovice, 10.8.2011) David Novotný alias Jarda Kužel v první natáčecí den filmu Okresní přebor Jaroslava Pokorná v roli v dovy Hnátkové v první natáčecí den filmu Okresní

První klapka padla v Lochovicích na Berounsku, přičemž se výjimečně nezačínalo na zeleném pažitu, nýbrž na hřbitově. Příběh o fotbalovém mužstvu režíruje osvědčený Jan Prušinovský, který se s Petrem Kolečkem podílel i na původním filmovém scénáři.

Režisér Jan Prušinovský s klapkou k filmu Okresní přebor (Lochovice, 10.8.2011)

Režisér Jan Prušinovský s klapkou k filmu Okresní přebor (Lochovice, 10. 8. 2011)

Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí Josefa Hnátka. V seriálu se tento muž vyskytoval pouze ve formě popela rozprášeného na houslickém hřišti, nyní se tvůrci rozhodli, že ho ve filmu představí i v trochu "celistvější" podobě.

Příběh v celovečerním snímku je tak situován do doby Hnátkova života a rozehrává dilema muže, pro nějž je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické ikony ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a herec Miroslav Krobot.

Ve filmu uvidíte i významné derby s týmem SK Kostomlaty, vysvětlení Hnátkovy taktiky nakopávaných balonů, venkovskou pouť a samozřejmě i staré známé tváře.

Jaroslava Pokorná v roli v dovy Hnátkové v první natáčecí den filmu Okresní

Jaroslava Pokorná v roli vdovy Hnátkové v první natáčecí den filmu Okresní přebor (Lochovice, 10. 8. 2011)

Opět se tak setkáme s Ondřejem Vetchým v roli zapáleného kapitána Jirky Luňáka, Luďkem Sobotou jako charakterním Václavem Orlem, s Jaroslavou Pokornou v roli Hnátkovy manželky či s Davidem Novotným alias Jardou Kuželem.

Natáčení bude v Lochovicích a přilehlém okolí pokračovat s drobnou přestávkou až do poloviny října. Premiéra je plánována na druhou polovinu příštího roku. Film vzniká v koprodukci společnosti MediaPro Pictures a televize Nova.

Zdroj: https://kultura.idnes.cz/padla-prvni-klapka-celovecerniho-filmu-okresni-prebor-na-hrbitove-10c-/filmvideo.aspx?c=A110811_091040_filmvideo_tt

Zpět

Vyhledávání